Lubiatowo

CYKLIŚCI NA START - W GDAŃSKU RUSZA BIKE FESTIWAL!W dniach 6-7 kwietnia w gdańskim AMBEREXPO odbędzie 5. edycja BIKE FESTIWALU - największej tego typu imprezy w Polsce, inaugurującej sezon rowerowy. Organizatorzy przygotowali szereg nowości, m. in. AMBEREXPO Eliminator MTB, Strider Adenture Zone - zawody dla najmłodszych, spinningowy maraton Calypso Power Bike i spotkania z rowerowymi podróżnikami.

BIKE FESTIWAL to impreza promująca rowerowy styl życia, skierowana do aktywnych, rowerowo zakręconych ludzi – tych którzy o rowerach wiedzą już prawie wszystko, i tych którzy swoją przygodę z nimi dopiero rozpoczynają. Jedni i drudzy  będą mieli niepowtarzalną okazję do zapoznania się z rynkowymi nowościami. W imprezie udział wezmą producenci, dystrybutorzy oraz salony i serwisy rowerowe. Wielu wystawców zapowiada sprzedaż swoich produktów w specjalnych, targowych cenach! Gośćmi specjalnymi Festiwalu będą m.in.: Igor Tracz – wielokrotny Mistrz Świata w bikejoringu, Rafał Gręźlikowski – słynny rowerowy podróżnik, Bartek Ćwik – utytułowany zawodnik trialu rowerowego,  Kamil Kobędzowski – jeden z czołowych przedstawicieli światowego MTBstuntu.

Po raz pierwszy podczas Festiwalu odbędzie się wyścig AMBEREXPO MTB Eliminator (sobota, 6 kwietnia). To niesamowite kolarskie widowisko, w którym udział można wziąć po wcześniejszej rejestracji na stronie: https:www.mazurymtb.pl. W niedzielę trasa  zawodów zmieni się w tor testowy, gdzie pod okiem instruktorów będzie można testować rowery przygotowane przez wystawców.

Konkurencją dla najmłodszych dzieci (w wieku 2-5 lat) będą zawody na rowerkach biegowych STRIDER ADVENTURE ZONE. Rywalizacja rozegrana zostanie w sobotę i niedzielę na rowerkach dostarczonych przez amerykańskiego producenta, na specjalnie przygotowanej trasie.  (zapisy https://www.mazurymtb.pl/). 

Niemałą dawkę sportowych emocji zapewnią też uczestnikom i kibicom: spinningowy maraton Calypso Power Bike, pokazy trialu rowerowego i MTB Stuntu, symulator dachowania, Rolkowisko (warsztaty z instruktorami ROLL 4 ALL) i konkursy z fantastycznymi nagrodami. 

Niezwykle ciekawie zapowiadają się: testy innowacyjnych rowerów i pojazdów napędzanych energią elektryczną (przeprowadzane na specjalnie przygotowanym torze) oraz wystawy rowerów nietypowych i zabytkowych. Na stoisku Obszaru Metropolitalnego  Gdańsk Gdynia Sopot będzie można dowiedzieć się o możliwościach, jakie daje wprowadzenie Systemu Roweru Metropolitalnego MEVO.

W strefie zabawy i edukacji czekać będą atrakcje dla najmłodszych: m. in. Akademia Bezpiecznej Jazdy, gry i zabawy z animatorami. Na scenie co godzinę  organizowane będą konkursy dla publiczności, w których będzie można wygrać fantastyczne nagrody: rowery, stroje, akcesoria i kosmetyki rowerowe.

BIKE FESTIWAL jest częścią szerokiego projektu FREE TIME FESTIWAL, którego nowym projektem jestFestiwal Podróży ŚLADY. Tu bohaterami będą podróżnicy - uwaga również rowerowi! Leszek Pachulski udowodni, że ślady rowerowych opon można zostawić nawet na lodzie i śniegu zamarzniętego Bajkału, a Zbigniew Popowski opowie o pierwszej rowerowej sztafecie dookoła świata Bike Jambore.

Na wszystkich cyklistów na terenie zewnętrznym targów czekać będzie parking oraz darmowy serwis  rowerowy.

BIKE FESTIWAL | bikefestiwal.pl | freetimefestiwal.pl
termin:
 6 kwietnia, godz. 10.00-18.00 | 7 kwietnia, godz. 10.00-17.00 | WSTĘP WOLNY

miejsce: AMBEREXPO Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, ul. Żaglowa 11, Gdańsk